Link Building Nedir? Nasıl Yapılır?

Bağlantı kurma, diğer web sitelerinden köprüler gerçekleştirerek ve bunları sitenizde kullanarak web sayfalarını birbirine bağlama ile başlayan bir süreçtir. Kullanıcıların internetteki farklı sayfalar arasında yönlendirme yapmasına yardımcı olur. Bu yazımızda Link Building Nedir? Nasıl Yapılır? Detaylıca inceleyeceğiz.

Ayrıca, bağlantılar, web sitenizdeki sayfalar arasında tarama yapmak için arama motorunun yolunu gösterir. Bağlantı oluşturmak için çeşitli vardır. Ancak, bunlardan birini nasıl inşa edeceğinizi anlayabiliyorsanız, rekabette ilerlemenize inanılmaz derecede yardımcı olabilir. Eğer link building nedir gibi sorularınız var ise ve daha çok detay merak ediyor iseniz, lütfen makalemizi okumaya devam ediniz.

Link Building Nasıl Yapılır?

Bağlantılar link building nedir sorusunun başlangıcında olduğundan, yaratıcılığı hakkında bazı küçük şeyleri bilmek önemlidir. Bir bağlantı etiketi dört farklı parçaya sahiptir, bu parçaların tümü tüm birimi oluşturmak için birlikte çalışır. Her birinin bağlantı içinde belirli bir işlevi vardır:

Başlangıç:

Bağlantının ilk bölümüne bağlantı adı verilir. Bağlantı etiketini açar ve arama motoruna başka bir şey gösteren başka bir bağlantı olduğunu gösterir. Bağlantının bu kısmı bir “a” etiketi ile analiz edilir.

Bağlantı Tavsiye Yeri:

Bağlantı yönlendirme konumu, URL’nin işaret ettiği yönü gösterir. Bir resim, indirilen sayfa veya hatta başka bir web sayfası olabilir. Bağlantının bu bölümü bir “href” ile tanımlanır. Bağlantının a ile başlaması durumunda, aynı sayfada başka bir bölüm olduğunu gösterir. Ayrıca, bu işlemi gerçekleştirerek, gelişmiş bağlantı kurma taktiklerini daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Bağlantı Görünür Metni:

Bu bölüm, kullanıcıların bağlantıyı tıkladıklarında görecekleri metnin küçük bir bölümünü içerir. Genellikle diğer özelliklerden ayrılır ve genellikle mavi görünür. Bağlantının tıklanabileceğinin belirtilmesi için altı çizilmiştir.

Link Building Nedir? Nasıl Yapılır?

Link Building Faydaları Nedir?

Bağlantı kurma SEO sıralamasını artırır, ancak aynı zamanda iş içinde birçok avantaj sağlar.

• İlişki kurar:

Bir bağlantı oluşturduğunuzda, çoğunlukla promosyonlar hakkında bilgi vermek veya işletmenizle ilgili diğer etkinlikleri söylemek için diğer işletmelere ulaşmak gerekir. Ancak, birincil odak yerel işletmeler için bağlantı kurmayı geliştirmek olmalıdır. Her iki işletme için de sonunda avantajlı olan uzun vadeli ilişkilerin tadını çıkarabilirsiniz. Kurumsal işletmeler için link building stratejileri 2005’ten bu yana %112 artışta.

Diğer Yazımız:   Ahrefs Ücretsiz Backlink Kontrolü Nasıl Yapılır?

• Tavsiye Edilen İşletme Olursunuz:

Güçlü bağlantılar sitenize trafik getirebilir ve sıralamayı da artırabilir. Siteniz alakalı başka bir siteye bağlıysa ve ziyaretçi siteyi sık sık ziyaret ediyorsa, daha fazla satış sağlanabilir. Bununla birlikte, bu satışlar rahatlıkla tekrar müşterilere dönüşebilir, böylece faydaları geleceğe kadar toplayabilirsiniz.

• Marka Bilinci Oluşturur:

İyi bağlantı kurmak aynı zamanda tanıtımda yardımcı olur. Kaliteli içeriğe bağlantılar yoluyla, alanınızda yetkili bir işletme olduğunuzu göstermenize yardımcı olabilir. Bu yüzden link building stratejileri kurumsal işletmeler tarafından son dönemde oldukça fazla tercih ediliyor.
Bağlantılarınızın bağlantı vermeye değer olması için, sitenizin bağlantı verilecek değerli bilgiler içerdiğinden emin olmalısınız. Web sitenizin ana sayfasından başlayın. Temel endüstri bilgilerine ve diğer belirli kaynaklara bağlanan bağlantıları bir araya getirin. Ayrıca, bağlantı verebileceğiniz geçerli bilgileri içeren bir blog oluşturun. İhtiyacınız olan içeriğin çoğu zaten kuruluşunuz tarafından oluşturulmuştur, bir kısmının genişletilmesi gerekecek ve diğer bir kısmının daha fazla geliştirilmesi gerecektir.

Günümüzde Link Building

2020’ye gelindiğinde, pazarlama kampanyanızı güncellemek ve değerlendirmek, kaliteli bağlantıları nasıl alacağınızı bilmek önemlidir. Satış ve başarınızı artırmak için sağlam bir kampanya ve strateji ile yılı yönlendirmek istiyorsunuz. Bunu yapmak için, link building ve SEO’yu anlamak çok önemlidir.

• Link Building’in arama sıralamasını başka bir faktörden daha fazla artırdığı bulundu.
• Geri bağlantılar Google’ın en iyi üç sıralama işaretidir kanısı daha fazla yaygınlaştı.
• Google, yalnızca sayfanın içeriğini analiz etmek yerine sayfanın bağlantılarını kontrol eder.
• SEO araçları talebi yıl boyunca % 200 artırıldı ve artmaya devam ediyor.
• Araştırmalarda, bir StumbleUpon linkinin sadece bir günde yeni bir web sitesine 17.584 ziyaretçi ve ardından dört ayda 204.000’den fazla ziyaretçi gönderdiği analiz edildi. Ayrıca tüm web sitesi için trafikte sürekli bir büyüme yaşandı.
• Bağlantınızın sayfaya nereye yerleştirildiğini değerlendirin: Sayfanın ortasındaki bağlantılar, altbilgilere ve kenar çubuklarına eklenen bağlantılardan daha fazla yarar sağlar. Daha sonra web sayfasının ana gövdesine daha fazla bağlantı koyabilirsiniz.

Landing Page Nedir?

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yazı oluşturuldu 19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön