SEO

Videoların Arama Motoru Optimizasyonu

Video SEO, videonuzu dizine eklenecek ve alakalı anahtar kelime aramaları için arama motoru sonuç sayfalarında sıralanacak şekilde optimize eder. Bu makalemizde, videoların arama optimizasyonu konusuna dair birçok değerli bilgiyi edinebileceksiniz. Videoların Arama Motoru Optimizasyonu nedir ve nasıl olmalıdır gelin yakından inceleyelim.

Video, sosyal medya ve video akışı web sitelerinin yüksek trafik sayılarına sahip olduğu, belki de internetteki en popüler içerik biçimi haline geldi. Giderek artan hızlı internet hızı ve mobil gezinme için tercih edilen içerik haline geldiğinde, video içeriği dünya genelindeki kullanıcılar için daha erişilebilir hale geldi. Bu, oyun oynayan insanlar, günlük yaşamı ve olayları kronikleştiren vlog güncellemeleriyle ilgili videoların popüler bir eğlence biçimi haline geldiği YouTube ve Twitch gibi akış sitelerinde belirgindir. Aslında, çevrimiçi videoların günümüzde televizyondan daha yaygın hale geldiği iddia edilebilir, çünkü akış sayıları düzenli olarak milyarlara ulaşma eğilimindedir.
Bu, videolarınızın aranabilir olmasını sağlamak, daha fazla görüntüleme ve trafik almasını sağlamak için video SEO’yu her zamankinden daha önemli hale getirir. Seçim bolluğu genişledikçe, videolarınızın daha sık gösterilmesini sağlamak en iyisidir. Milyonlarca video arasında öne çıkmak zor olabilir, ancak vereceğimiz ipuçlarının size bunu sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Videolar için SEO Nasıl Yapılır?

Videolarınızı SEO için optimize etmenin iyi bir ilk adımı, eski video içeriğinize bakmaktır. Bu, daha eski olmalarına rağmen daha fazla trafik kazanabilecek videolarla birlikte ne tür videoların başarılı olduğunu görmenize yardımcı olur. Bu, başlığı ve açıklamayı daha aranabilir terimler ve anahtar kelimeler içerecek şekilde güncellemek ve hatta daha önce kaçırmış olabileceğiniz alakalı bağlantılar ve etiketler eklemek anlamına gelir.
YouTube’da, düzenleme sisteminin işlemi sorunsuz ve sıkıntısız hale getirmesi nedeniyle video içeriğinizi güncellemek oldukça kolaydır. Videoların kendilerinin güncellenmesi bir seçenek olmayabilir, ancak bir güncelleme videosuna ek açıklamalar ve bağlantılar eklemek yalnızca yeni görüntüleyenleri getirmekle kalmaz, aynı zamanda onları daha yeni içeriğe yönlendirir. Eğer videoların arama motoru optimizasyonu konusunda daha çok ipucuna ihtiyacınız var ise, makalemizi okumaya sabırla devam edin.

Diğer Yazımız:   SEO ve Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Videoların Arama Motoru Optimizasyonu
• Kaliteyi Optimize Edin

İnsanların içeriği görüntülemesinin en iyi nedenlerinden biri, içeriğin kaliteli olmasıdır. YouTube’da en çok görüntülenen videolar, prodüksiyonlarında kaliteyi kollamayı taahhüt eden kanallardan gelir. Bu, sağlam grafikler ve görüntülerle birlikte iyi ses ve video kalitesine sahip olmak anlamına gelir. Kaliteli videolar oluşturmak, ilk videoda olamayabilecek bir şeydir, ancak zaman ve çaba harcamak, kitlelerin hoşuna gidecek daha iyi görünen videolar getirecektir.

Bazı insanlar kaliteli videolar oluşturmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyabileceğinizi düşünebilirken, özellikle internette ihtiyaçları oldukları her türlü eğitimin var olduğundan habersizdirler. İçerik demişken, videolar için içerik dağıtımı, daha fazla görüntüleme ve trafik çekmenin en önemli yollarından biridir.

• Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Sosyal medya web siteleri, içeriği internette paylaşmak için en iyi yer haline gelmiştir. Twitter’dan Facebook’a içerik paylaşmak, kitlenizi genişletmek ve bir web sitesine daha fazla trafik çekmek için daha fazla fırsat sunar. Son birkaç yıldır Facebook, web sitelerini daha uygun bir video platformu olacak şekilde optimize ediyor ve bu da kendi itiraflarına göre daha fazla trafiğe yol açıyor. Facebook, Twitter ve Instagram dışında, video içeriği platformlarıda daha erişilebilir hale getirildi.

Canlı videoda daha popüler hale geldi ve mobil kullanıcılar sadece birkaç dakika içinde canlı yayınlarını hızlı bir şekilde ayarlayabiliyor. Bu, video içeriğini kullanarak ve viral sosyal medya kampanyaları oluşturmayı daha kolay bir görev haline getirerek genel olarak daha fazla görüntüleme ve trafik sağlar.

Video SEO İpuçları

• Video dosyalarını optimize etmeden ve kategorilere ayırmadan önce videoyla ilgili anahtar kelime öbeklerini araştırın.
• Tüm video dosyalarına her zaman kullanıcı dostu, anahtar kelime odaklı meta veriler ekleyin.
• Videoyu, uygun olduğunda uygun anahtar kelimelerle adlandırın.
• Video arama motorlarına videolarınıza ve video kliplerinize kolay erişim sağlayın.
• Video içeriğini dosya biçimine göre düzenleyin.
• Robotlar gereksiz video içeriğini hariç tutar.
• Video içeren Web sayfalarını optimize edin.
• Benzer video içeriği içeren diğer Web sayfalarına çapraz bağlantı verin.
• Bir video kütüphanesi veya kataloğu oluşturun.
• Video kalitesini artırın.
• Video içeriğinize filigran ekleyin ve / veya markalayın.
• Video dosyalarınızı video arama motorlarına ve video paylaşım Web sitelerine gönderin ve dağıtın.

Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Kategori: SEO
Yazı oluşturuldu 19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön